Jak kłamie IPN

bajtel-w-encyklopedii-solidarnosci-400x94 Jak kłamie IPN

Instytut Pamięci Narodowej (IPN) który wraz ze stowarzyszeniem „Pokolenie” patronuje „Encyklopedii Solidarności”, zapewnia, że jest to”projekt dokumentacyjny”. Tymczasem strona nt. „Bajtla” w „Encyklopedii Solidarności” (została usunięta, usunięto także hasło „Bajtel” – CENZURA IPN) oraz inne publikacje IPN (periodyk „Czasypismo) podają nieprawdziwe dane, jakoby w skład redakcji „Bajtla” oprócz mnie wchodzić miało kilka innych osób, w tym Teresa Baranowska, która nieprawdziwie tytułuje się „redaktorem”. Ponadto IPN opublikował bzdurę, jakoby „Bajtel” był wydawany przez „Klub” – podczas gdy od początku do końca był wydawany tylko i wyłącznie przeze mnie.

Sąd Apelacyjny w Katowicach, w uzasadnieniu prawomocnego wyroku z 12 listopada 2015 sygn. I ACa 689/15 stwierdził, że Teresa Baranowska „takiej roli w „Bajtlu” nie odgrywała, (…) była współpracownikiem, osobą dostarczająca materiały, przekazująca korespondencję, pośredniczącą w kolportażu.”

15-11-12_wyrok_sa_kce_frag Jak kłamie IPNIPN dwukrotnie odmówił sprostowania, (patrz też tutaj) zatem można przyjąć, że świadomie fałszuje historię najnowszą, aby tylko pomniejszyć moją rolę w opozycji. Łaskawie zrobiono mnie „redaktorem naczelnym BAJTLA” dopisując mi do rzekomego „zespołu redakcyjnego” cztery osoby, które NIE redagowały „Bajtla”.

Sąd Apelacyjny w Katowicach, w uzasadnieniu w/w wyroku, odniósł się do takiej „rzetelności” IPN następująco:

15-11-12_wyrok_sa_kce_frag_2-400x101 Jak kłamie IPN

Zobacz artykuł w tygodniku „Fakty i Mity” nr 1/2016

JAK KŁAMIE IPN:

2016-01-Fakty-i-mity-Jak-klamie-ipn_m Jak kłamie IPN

JAK KŁAMIE IPN – Fakty i Mity nr 1/2016

przeczytaj artykuł na stronie

pobierz artykuł „Fakty i Mity” nr 1/2016 – JAK KŁAMIE IPN

 

zobacz biogram redaktora i wydawcy pisma młodzieży solidarnej „BAJTEL”

zobacz stronę Ryszarda M. Zająca

zobacz zaświadczenie redaktora „Bajtla” w Biuletynie Informacji Publicznej  Instytutu Pamięci Narodowej

 

WESPRZYJ PROJEKT – WPŁAĆ PROSZĘ DATEK NA KONTO FUNDACJI: 71 1020 2498 0000 8902 0590 7557

  

pobierz blankiet wpłaty